Aplikacja MyŠkoda – nowa jakość w mobilnym użytkowaniu samochodu

Najnowsza odsłona aplikacji MyŠkoda jest ujednoliconym rozwiązaniem zapewniającym bezproblemowy dostęp do pojazdu i wprowadzającym cały szereg nowych oraz udoskonalonych funkcji, m.in. inteligentne usługi, takie jak Pay to Park, Pay to Fuel, a także Track & Explore. Na wybranych rynkach wraz z aktualizacją pojawi się również program lojalnościowy dla użytkowników. Co więcej, integracja Powerpass z MyŠkoda usprawnia proces ładowania samochodów elektrycznych, łącząc te usługi w jedną wygodną, intuicyjnie zaprojektowaną aplikację.

Nowe i łatwiejsze w obsłudze funkcje

Aplikacja MyŠkoda oprócz kilku nowych funkcji zebranych w jednym miejscu, zyskała również bardziej intuicyjny wygląd. Zastosowano w niej odświeżoną stronę główną, poprawiono grafikę i widżet informacyjny, dzięki czemu korzystanie z niej jest jeszcze łatwiejsze. Użytkownicy modeli w pełni elektrycznych, hybrydowych typu plug-in i klasycznych układów napędowych uzyskują dostęp do nowych funkcji ułatwiających jazdę. Jest to możliwe dzięki inteligentnym usługom, takim jak Pay to Park i Pay to Fuel.

W Škodzie stawiamy naszych klientów na pierwszym miejscu i dokładamy wszelkich starań, aby ich podróż przebiegała bezproblemowo. Dlatego uważnie wsłuchujemy się w ich opinie, aby poprawić komfort użytkowania – uwzględniając cechy wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Najnowsza zmiana, czyli przeniesienie wszystkich funkcji na jedną platformę MyŠkoda, to duże ułatwienie dla użytkowników. Dzięki integracji Powerpass w odświeżonej aplikacji klienci pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in mają teraz bezpośredni dostęp do ponad 660 000 punktów ładowania w całej Europie. A inteligentne usługi, takie jak Pay to Park i Pay to Fuel, jeszcze bardziej ułatwią im życie codzienne.

Martin Jahn,
Członek zarządu Škoda Auto ds. sprzedaży i marketingu

Wszystkie obecnie sprzedawane i mające się pojawić w niedalekiej przyszłości samochody współpracują z najnowszą aktualizacją, dotyczy to również modeli wyprodukowanych po lipcu 2020 r. zarówno z silnikami spalinowymi oraz hybrydowymi układami napędowymi typu plug-in. Osoby, które wcześniej korzystały z aplikacji MyŠkoda Essentials, mogą teraz przejść do nowej aplikacji MyŠkoda zachowując swoje dotychczasowe konto użytkownika. Właściciele modeli wyprodukowanych do lipca 2020 r. będą nadal korzystać z aplikacji MyŠkoda Essentials.

Szeroka gama nowych funkcji

Zaktualizowana aplikacja łączy wiele usług cyfrowych Škoda Connect z dodatkowymi funkcjami, które towarzyszą klientowi na każdym kroku użytkowania pojazdu. Osoby oczekujące na dostawę samochodu Škoda docenią nową funkcję Track & Explore, która w czasie rzeczywistym dostarcza informacji na temat statusu produkcji ich pojazdu. Ponadto, w każdej chwili mogą sprawdzić konfigurację swojego samochodu. Dla klientów w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i Hiszpanii, którzy chcą poznać funkcje swojej nowej Škody, aplikacja daje również dostęp do filmów instruktażowych.

Ulepszona aplikacja MyŠkoda wprowadza także nowe, inteligentne usługi dla kierowców, którzy już otrzymali swój samochód. Aplikacja Pay to Park ułatwia proces rozpoznawania stref parkowania i płacenia za miejsce postojowe w różnych miastach Europy. Inna inteligentna funkcja Pay to Fuel umożliwia automatyczne płatności na wybranych stacjach paliw z pominięciem kolejki do kasy.

Ponad 660 000 punktów ładowania w jednej aplikacji

Kierowcy modeli elektrycznych i PHEV również znajdą coś dla siebie. Ładowanie Powerpass zostało zintegrowane z aplikacją MyŠkoda, co w konsekwencji doprowadziło do dezaktualizacji starego oprogramowania. Nowa funkcja zapewnia dostęp do ponad 660 000 punktów ładowania w całej Europie, a jest to możliwe dzięki partnerstwu z ponad 870 dostawcami. Zarządzanie domowymi rozwiązaniami do ładowania, takimi jak ładowarki Škoda iV, dzięki MyŠkoda jest jeszcze prostsze. Ponadto aplikacja oferuje możliwość zarządzania planami ładowania, korzystania z funkcji Plug & Charge oraz przeglądania historii ładowania.

Dotychczasowi użytkownicy Powerpass mogą pobrać lub zaktualizować aplikację MyŠkoda, przejść do sekcji Powerpass i potwierdzić tożsamość za pomocą Škoda ID. Transfer danych przebiegnie w pełni automatycznie. Sprawdzanie stanu naładowania Škody Enyaq z domu lub aktywowanie klimatyzacji tuż przed wyjazdem, to tylko dwa przykłady ulepszonych funkcjonalności jakie oferuje aplikacja MyŠkoda.

Intuicyjny design

Nowy design aplikacji poprawia wygodę użytkownika – całość przypomina uproszczoną stronę główną. Ponadto istotne informacje – takie jak stan naładowania czy kondycja pojazdu – można teraz wyświetlać za pomocą widżetów na ekranie głównym. Wprowadzenie takiego rozwiązania ułatwiło dostęp do tego typu danych. Nowa aplikacja MyŠkoda wprowadza również udogodnienia dla innych użytkowników, umożliwia na przykład zdalne sterowanie ładowaniem i klimatyzacją w modelach elektrycznych i hybrydowych.

MyŠkoda daje także dostęp do strony z najnowszymi artykułami ze świata Škody. Ponadto w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i Hiszpanii wprowadzono program lojalnościowy, umożliwiający zdobywanie punktów za ukończenie różnych wyzwań. Zdobyte punkty można wymienić na gadżety marki Škoda.

Źródło: Škoda Polska