Amarok zdobywcą „International Pickup Award 2018”

Nagrodę „International Pickup Award 2018” (IPUA 2018) przyznano Amarokowi, modelowi marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Jury składające się z europejskich dziennikarzy branży transportowej doceniło Amaroka już po raz drugi – w 2010 roku i teraz, nagradzając nową wersję tego modelu wyposażonego w mocne silniki V6.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za przyznanie nagrody, czujemy się wyróżnieni decyzją ekspertów międzynarodowego jury. Tworząc nowego Amaroka jeszcze mocniej wsłuchiwaliśmy się w życzenia przyszłych użytkowników, stworzyliśmy samochód z jeszcze mocniejszym silnikiem, jeszcze wyższym momentem obrotowym, zdolny do pracy w każdym terenie – auto, które daje więcej niż sam luksus i lifestyle – stwierdził dr Eckhard Scholz, Prezes Zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe podczas uroczystości wręczenia „International Pick-up Award 2018” w Lyonie. – Mogę przyrzec, że nadal będziemy dostarczać naszym klientom najlepsze rozwiązania, by ułatwiać ich codzienne życie i działalność zawodową – podkreślił dr Scholz.

Jury doceniło Amaroka jako model realizujący zasadę „work hard, play hard”, która jest istotą segmentu pick-upów i określiło ten model mianem „Samochodu do najcięższych zadań”. W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu nagrody szczególną uwagę zwrócono na prostą i wyrazistą stylistykę oraz wysoką jakość wykonania Amaroka. Nowoczesnością wyróżnia się także jego duża podwójna kabina zapewniająca miejsce dla pięciu osób i będąca swoistym wzorcem wśród aut tej klasy. Jury doceniło ponadto przeznaczone dla kierowcy i pasażera fotele ergoComfort z atestem AGR, przyznawanym przez lekarzy ortopedów, zwróciło także uwagę na jedyną w swoim rodzaju ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów oraz szeroką ofertę silników V6.

Członkowie jury zachwycili się zwłaszcza właściwościami jezdnymi Amaroka V6 na drogach asfaltowych oraz w terenie: „Sposób pracy i elastyczność silnika stawiają wysoko poprzeczkę w segmencie pickup-ów”. I dalej: „Moc nie jest w wypadku Amaroka V6 żadnym wyzwaniem. Szeroki wybór trzylitrowych jednostek TDI o mocy od 120 do 190 kW zadowoli oczekiwania wszystkich klientów szukających wysokiej mocy i momentu obrotowego”, stwierdziło w uzasadnieniu jury IPUA.

Amarok drugiej generacji wyposażony w silnik V6 znalazł uznanie klientów – od stycznia do października 2017 roku marka Volkswagen Samochody Użytkowe dostarczyła im 65.200 egzemplarzy Amaroka (w roku poprzednim było to 57.600 aut); oznacza to wzrost o 13,2 procent.

W czasie uroczystości wręczenia nagrody w ramach gali towarzyszącej Międzynarodowym Targom Transportowym Solutrans 2017 przyznano nagrody w plebiscycie „Van of the Year”. W pierwszej trójce znalazł się Volkswagen Caddy TGI, model dostawczy i rodzinny van marki Volkswagen Samochody Użytkowe zasilany gazem ziemnym CNG.

Nagroda IPUA („international Pickup Award”) jest przyznawana tylko co dwa, względnie co trzy lata przez wybranych członków jury plebiscytu „International Van of the Year” – grupę uznanych dziennikarzy branżowych z 25 krajów. 16 z nich ocenia nominowane modele niezależnie od siebie według wcześniej określonych kryteriów; poprzednio Amarok zdobył nagrodę w 2010 roku. Volkswagen Amarok jest jedynym pick-upem, któremu to wyróżnienie przyznano dwukrotnie.

opr. VW Użytkowe