75. Tour de Pologne – Narodowy Wyścig Niepodległości

Przeżyjmy to jeszcze raz – 75. edycja największego wyścigu kolarskiego w Polsce zagościła u podnóża Tatr, w naszej rodzinnej Bukowinie Tatrzańskiej. Tu odbyły się najważniejsze etapy i spektakularny finisz.

To były dni pełne wrażeń i sportowych emocji. Szczególnie dwa ostatnie dni i etapy Zakopane – Bukowina Tatrzańska i królewski etap z górskimi pętlami, którego gospodarzem była BUKOVINA Resort.

Dla nas był to też czas wytężonej pracy. Wielu naszych pracowników każdego roku angażuje się w organizację wyścigu, a Grupa Autoremo jest dostawcą floty dla BUKOVINA Resort.

Jak twierdzą komentatorzy – była to jedna z najciekawszych edycji Tour de Pologne w ostatnich latach. Najbardziej ucieszyła postawa Michała Kwiatkowskiego, który wygrał dwa etapy i triumfował w końcowej klasyfikacji wyścigu. Ale tysiące kibiców zgromadzonych na trasie równo dopingowało wszystkich kolarzy.

– Tour de Pologne od wielu lat włącza się w obchody ważnych, historycznych rocznic. Nasz narodowy wyścig świętował między innymi Rok Chopinowski, upamiętniał rocznicę Powstania Warszawskiego, 25-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów, a także podążał szlakami Jana Pawła II i polskiego hymnu „z ziemi włoskiej do Polski” – mówi Czesław Lang, organizator wyścigu. – Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 90 urodzin wyścigu tegoroczna edycja była wyjątkowa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z 75. Tour de Pologne.