6RPH: Motoryzacyjna tradycja i przyszłość

Samochodowe „dziadki”, muśnięte rdzawą siwizną, z lekko cieknącą i buchającą spalinami rurą, z piękną i ciekawą historią swojego istnienia napisaną tysiącami kilometrów nawiniętych na kołach – ramię w ramię stanęły na starcie rajdu obok swoich wnucząt, naszpikowanych elektroniką eko-przyjaznych elektryków i hybryd.

Tak w skrócie podsumować można 6. Rajd Historyczny Polski, który wystartował w czwartkowe popołudnie z krakowskiego Rynku. Zawodnicy przemierzyli prawie tysiąc kilometrów malowniczymi drogami Małopolski zatrzymując się między innymi w Nowym Sączu czy Bukowinie Tatrzańskiej.

Obok pięknych, zabytkowych pojazdów ruszyły te całkiem nowe – wykorzystujące źródła energii odnawialnej. Krakowski dealer marki Hyundai, Autoneo, Grupa Autoremo, zaprezentował hybrydowego IONIQ’a, który cieszy się sporą popularnością wśród Klientów. Zastosowane w nim technologie pozwalają ograniczyć zużycie paliwa do zaledwie 4 litrów na 100 km w cyklu miejskim, co przy tak dużym, wygodnym i pojemnym samochodzie jest świetnym rezultatem.