10. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą

– Widzi pani, znów wam robimy zamieszanie i hałas – mówi jeden z naszych pracowników do właścicielki pobliskiego domu, która przyszła pooglądać ekspozycyjne auta. – Młody człowieku! My na to zamieszanie czekamy cały rok! I to już od tylu lat! – odpowiada z uśmiechem starsza pani.

Wyścig w Starej Wsi koło Limanowej na stałe wpisał się w harmonogram najważniejszych wydarzeń sportowych Małopolski. A i nie tylko Małopolski, bo zarówno wśród kibiców, jak i zawodników, nie brakuje ludzi z bardzo odległych zakątków naszego kraju oraz zza granicy.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja wyścigu rozpoczęła się w piątek odbiorem technicznym w Limanowej. Wyścigówki były dokładnie sprawdzane, mierzone i ważone – wszystko musiało być zgodnie z przepisami.

W sobotę w Starej Wsi uczestnicy od wczesnych godzin porannych szykowali swoje maszyny do startu. Już bladym świtem widać też było tłumy kibiców, którzy objuczeni tobołami ruszali na trasę w poszukiwaniu najlepszych miejsc do oglądania wyścigu.

Stoisko Grupy Autoremo – głównego partnera wyścigu, usytuowane było tuż przy scenie, w dolnym parku maszyn. To tu stacjonowaliśmy przez dwa dni wyścigu. Odwiedzający nasze stoisko mogli obejrzeć kilka popularnych modeli sprzedawanych przez nas samochodów. Skoda Autoremo Nowy Sącz zapraszała do Skody Kodiaq i Superb, a Renault Anndora Kraków pokazał dwa seryjnie sportowe modele: Renault Megane RS i Clio RS. Zainteresowaniem cieszyła się również oklejona w nasze barwy wyścigówka teamu Gunia/Damczyk, którą już wkrótce będzie można zobaczyć w rajdach amatorskich. Oczywiście nie zabrakło całej sterty gadżetów i drobnych upominków.

Sobota i niedziela to dni wypełnione fantastyczną rywalizacją, rykiem potężnych silników, piskiem opon i słońcem. Piękna pogoda, nie chcąc zakłócać wyników zawodów, odpuściła dopiero pod koniec i kiedy już wszyscy zawodnicy w niedzielę zakończyli swoje starty z nieba polały się hektolitry wody.

Więcej informacji o wyścigu znajdziecie na oficjalniej stronie: wysciggorski.pl

Dziękujemy za wspólne kibicowanie i zapraszamy już za rok na kolejny, 11. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz pod Ostrą.