Mgła wygrała mecz na inaugurację

Gęsta mgła była przyczyną przedwczesnego zakończenia meczu TatrySki Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń na inaugurację PLH.

Mecz zaczął się dobrze dla Szarotek, ale radość kibiców nie trwała zbyt długo. Przy stanie 1:0 po golu Oskara Jaśkiewicza, 5 min przed końcem 1 tercji, gra została przerwana z powodu gęstej mgły. Po próbie przewietrzenia hali tercję udało się jednak dokończyć, chociaż widoczność była bardzo ograniczona.

W pierwszej przerwie na lód wyjechały samochody ekspozycyjne Grupy Autoremo – Dacia Duster i Renault Koleos. Zaraz po tym zapadła decyzja sędziów, że gra nie zostanie już wznowiona. – Dalsza rozgrywka w tych warunkach mogła by być niebezpieczna dla zawodników – podano w uzasadnieniu.

Zaplanowana na drugą połowę „zabawa z krążkiem”, w której główną nagrodą miał być ufundowany przez Grupę Autoremo samochód na weekend, została przeniesiona na inny termin.